Pražské letiště meziročně roste o 7 %. Nejvíce se stále létá do Londýna

Za prvních devět měsíců roku 2016 odbavilo Letiště Václava Havla Praha celkem 9.885.237 cestujících, o 646 tisíc více než v předchozím roce.

„Nejvíce rostly počty pasažérů ze zemí Evropy a Blízkého východu. Příliv cestujících ovlivnila jak nabídka nových linek, tak i navyšování kapacit u stávajících dopravců, kteří do Prahy posílali větší letadla či navyšovali frekvence na svých pravidelných spojích,“ okomentoval výsledky Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu.

Země s největším počtem přepravených cestujících byla Velká Británie, následovalo Německo, Itálie, Francie a Rusko. Velké meziroční nárůsty zaznamenaly země jako Nizozemí (+ 28 %), Spojené arabské emiráty (+ 26,6 %) nebo Finsko (+ 25,8 %).

Nejoblíbenější destinací byl Londýn, na linkách mezi Prahou a londýnskými letišti Heathrow, Gatwick a Stansted bylo od ledna do září přepraveno 839.729 cestujících. Mezi oblíbenými metropolemi následovala Paříž, Moskva, Amsterdam a Frankfurt. Významné meziroční nárůsty zaznamenaly destinace jako Dubaj (+ 26,5 %), Tel Aviv (+ 16,6 %) nebo Barcelona (+ 12,8 %).

Významný nárůst zaznamenala i oblast cargo přepravy. Za prvních devět měsíců letošního roku bylo přepraveno přes 50 tis. tun nákladu, což je o 43 % více než za stejné období loňského roku. Do celkového výsledku nákladní dopravy se projevily nejen kapacity nových dopravců UPS a Qatar Airways Cargo, ale i dokládka carga na nové lince do Pekingu nebo navýšení kapacit na lince do Soulu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *