ČSA v prvním pololetí přepravily o 22 % víc cestujících

Za prvních šest měsíců letošního roku přepravily České aerolinie na svých pravidelných linkách celkem 1,174 milionu cestujících, o 22 % víc než ve stejném období roku 2016.

Aerolinkám se také dařilo více naplňovat letadla. Průměrná obsazenost (load faktor) ve zmiňovaném období dosáhla 81 %, což je meziročně výsledek lepší o 11 procentních bodů.

Dalších téměř 170 tisíc cestujících přepravily ČSA na charterových letech nebo linkách pro jiné letecké společnosti, kterým pronajímaly svá letadla včetně posádek.

„Na našich přepravních výsledcích se podstatnou měrou podepsaly příznivá ekonomická situace v Evropě a globální růst poptávky po letecké dopravě. Meziročně rostly téměř všechny trhy, na kterých působíme, nejvíce západní Evropa a Rusko. Díky stabilizaci tamního trhu jsme zlepšili naše výkony na linkách do/z ruských destinací meziročně o téměř třetinu,“ uvedl Jozef Sinčák, předseda představenstva Českých aerolinií.

České aerolinie letos v březnu rozšířily flotilu o další letadlo ATR 72-500. Společnost v současnosti provozují 18 strojů: 1x Airbus A330, 9x Airbus A319, 5x ATR 72 a 3x ATR 42.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *